Cytrynówka – charakterystyka

Cytrynówka – charakterystyka
Współcześnie dzięki olbrzymiemu dostępowi do informacji jak również różnorodnych produktów ludzie zawierają wielkie okazji w zakresie gastronomii. Mimo to wybrane rodzime artykuły cieszą się niezmiennym powodzeniem – w kraju do takich wyrobów zdecydowanie zaliczają się przeróżnego typu nalewki, z reguły robione z sezonowych owoców. Co jednak da się zrobić, gdy sezon na konkretne owoce już minął? Na szczęście rozwiązań jest ogrom – istnieją dobre sposoby na nalewki wykonywane z owoców możliwych do kupienia w każdym sezonie. Trzeba do nich od lat znana z doskonałego smaku cytrynówka. Można ją zrobić samemu, aczkolwiek nie w każdym przypadku jest to zadanie banalne – dodatkowo, jak w razie każdej nalewki, konieczne jest przeczekanie kilku tygodni, a chociażby miesięcy. Dlatego zakupienie gotowej jest na pewno świetną możliwością dla ludzi mniej cierpliwych lub takich, które bardzo pragną poczęstować gości znakomitym napojem.

Continue reading “Cytrynówka – charakterystyka” »

Jak szybko zrobić domowe alkohole?

Jak szybko zrobić domowe alkohole?
Święta, imieniny czy chociażby impreza z rodziną to doskonała okazja do uraczenia uczestników nalewkami domowej roboty. Ten alkohol zaistnieje jako nie tylko pyszny, lecz także zdrowy i z pewnością zdobędzie serca gości. Świetnymi trunkami na Święta Bożego Narodzenia oraz całą zimową porę będą nalewka cytrynowa i nalewka korzenna.

Continue reading “Jak szybko zrobić domowe alkohole?” »

Szampan nie tylko na Nowy Rok, czyli parę wiadomości o winie musującym

Szampan nie tylko na Nowy Rok, czyli parę wiadomości o winie musującym
Od pewnego czasu da się w naszym kraju spostrzec duże zafascynowanie tematem win. Wiele osób wybiera kupno dobrego wina do kolacji, w miejsce zgrzewki piwa albo innych, tak lubianych w Polsce, alkoholi.

Continue reading “Szampan nie tylko na Nowy Rok, czyli parę wiadomości o winie musującym” »

Zostań znakomitym mistrzem drinków

Zostań znakomitym mistrzem drinków
No dobra, wyraźmy to dosłownie, żadna wystawa nie może obyć się bez alkoholu. Alkohol jest powszechny od imienin, przez komunię po urodziny. A czy ktoś widział polskie wesele bez mocnych alkoholi? Takie sprawy tylko w fantazji. Konkluzja jest jednakże taki, że nie ma w tym niczego złego dopóki alkohol nie dominuje wydarzenia, nie staje się punktem najważniejszym, a uczestnicy wydarzenia nie wpadną na głupi pomysł: kłótni czy konfliktów (to się może zakończyć co gorsza bójką). Pijmy kulturalnie.

Continue reading “Zostań znakomitym mistrzem drinków” »