Kuchnia z Italii jest na pewno niesamowicie smaczna – akurat co do tego zapewne nie miewają większych wątpliwości zwłaszcza fani spaghetti i pizzy. Trzeba dodać, iż zdecydowana większość rodowitych Włochów nie je pizzy z keczupem. Naturalnie keczup do pizzy to nie tylko polska domena, ale prawda jest taka, że mamy generalnie nieco inne spojrzenie na jedzenie. Cóż, w sumie keczup, jeśli jest smakowity, jest z pewnością OK. Jednak nie powinien w żadnym razie zagłuszać smaku pizzy.

Dobrze, lecz jak zatem średnio zaawansowany „kucharz” może przyrządzić pyszne spaghetti, wielgachną pizzę bądź risotto z pieczarkami? (polecana strona)

Pizza i włoskie potrawy

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Nie ma sensu uczyć teraz jakże skomplikowanej sztuki gotowania – tego typu artykuły tak naprawdę są nieodpowiednim źródłem wiedzy na takowe kwestie. Można za to trochę więcej powiedzieć odnośnie tych miejsc, które tak jakby mogą powiększyć nasze umiejętności dotyczące gotowania włoskich dań. Zatem z pewnością warto korzystać z przykładowo internetowych serwisów traktujących odnośnie przepisów, ogólnie sztuki gotowania. Bardzo często nie ma solidniejszego źródła wiedzy na temat jedzenia.

Makaron rigattoni

Autor: Jameson Fink
Źródło: http://www.flickr.com

Można śmiało powiedzieć, iż chociaż nierzadko spaghetti z krewetkami (zobacz więcej na czy pizza mogą sprawiać wielkie problemy, to jednak fakty są takie, że w żadnym wypadku nie można myśleć, że to aż tak mocno ciężkie. W końcu już wcześniej wspomniane serwisy internetowe z przepisami kulinarnymi to doskonałe miejsca. W sumie można sobie pomyśleć, iż dzisiaj nawet kompletny nowicjusz będzie poradził sobie z gotowaniem. Najważniejsze jest to, aby nie myśleć, że czymś niemożliwym jest przygotowanie iście włoskiego jedzenia.

Należy również napisać, że powinniśmy starać się zadbać o własną formę – a nie ma lepszego sposobu na bardzo szybkie zyskanie niepotrzebnych kilogramów, aniżeli regularne jedzenie (ozonator do żywności) makaronu oraz pizzy. Czyli mała sałatka z szynką (więcej znajdziesz na oczywiście włoską, świetna jest szynka z Parmy, powinna być częściej brana przez nas pod uwagę. Przecież takowe potrawy, chociaż bardzo nieskomplikowane, to jednakże są przy tym smaczne, sycące, a co chyba najbardziej znaczące, zdrowe. W takim razie włoskie potrawy na pewno nie są aż takie trudne do zrobienia.