kiedy wartość temperatury rośnie to znak, że czas zrzucić parę zbędnych partii ubrań. Do komody pakujemy kurtki, golfy, chowamy buty na okres zimowy, a czapkę zimową wymieniamy na tą z daszkiem. Przez zimę jednakowoż trochę przybraliśmy na wadze, troszkę nas trochę, tak, siedzenie w długie zimowe wieczory i objadanie się, te wszystkie pączki, torty, wizyty to cukiernia, to kawiarnia, brak ruchu – to drobiazgi, które wpływają na nowe, zbędne kilogramy.

tort

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake
następnie przybywa wiosenno-letni sezon, a wielu z nas wstydzi się rozebrać… Zróbmy coś z tym!

Jednocześnie warto powiedzieć, że nie mamy co siebie obwiniać, iż tak jakoś wyszło z tymi wszystkimi nowymi kilogramami. Przecież jedzenie takich pyszności, jak faworki, pączki i muffiny, to czysta przyjemność i nikt z nas nie jest wolny od tego typu pokus. Kłopotem więc nie jest to, że lubimy słodycze (zobacz poszerzone informacje pod linkiem) i się nimi objadamy, lecz to, czy uda nam się po okresie zimie, kiedy nie mieliśmy ruchu wrócić do całkowitej sprawności.

Masz ochotę zgłębić więcej na prezentowany wątek? To świetnie, gdyż pod linkiem hurtownia spożywcza odnajdziesz fascynujące informacje, które Cię wciągną.

Co jednakże, jak mamy z tym kłopot? Oto kilka porad.

podstawowe, co jeszcze trzeba zrobić przed całym spektrum aktywności, to udanie się do fachowca od produktów żywnościowych i odpowiedniego odżywania. Jest nim dietetyk, specjalista od niezawodnego planu żywnościowego, przeznaczonego dla wymagań danego, konkretnego człowieka. przybywający do niego ludzie to często osoby marzące żeby schudnąć. Dietetyk definiuje każdemu stosowną dla możliwości dietę, która wprowadzona w życie, dostarcza wymierne wyniki.

Od tej niezbędnej obecności w gabinecie dietetyka przechodzimy od razu na akwen, gdzie szybko pozbywamy się kalorii. Szybciutko jednak wychodzimy z kąpieliska i biegniemy przed siebie, jak Usan Bolt (a tak naprawdę, to z bieganiem nie powinno się przedobrzyć, bo można się

tort

Autor: Hannah G
Źródło: http://www.flickr.com

prędko zniechęcić). Najlepiej pobuszować w jakimś zielonym miejscu, pośród drzew i traw, dzięki temu nie będziemy bezcelowo wdychać spalin. zauważasz, że żyjesz w dużym ośrodku miejskim typu Warszawa, Kraków czy Poznań? Nic straconego, w każdym z nich są tereny zielone. No już, nie szukaj wymówek …

Po pewnym czasie, gdy bieganie już nam się znudzi zwołujemy grupę znajomych lub obcych, aby wspólnie konkurować, czyli pograć w jakieś rozgrywki zespołowe. Nie dość, że wymagają sporego wysiłku to jeszcze dostarczają emocje.