Punkty ze zdrową żywnością mnożą się w ostatnim czasie jak grzyby w deszczową aurę. Może łącznie z modą na czynne formy wypoczynku spowodują, iż kolejki do lekarzy nareszcie ulegną skróceniu? Oby tak było. Punkty te oferują przede wszystkim wszelakiego rodzaju żywność ekologiczną, poczynając od surowych jarzyn i innych wytworów rolnych posiadających należyte certyfikaty i unijny logotyp (tzw. euro liść).

ekologia

Autor: Baltimore RecNParks
Źródło: http://www.flickr.com

Czym cechują się takie certyfikowane produkty agrarne? Warzywa i owoce takie hodowane były w glebie nieskażonej pestycydami. Można w tychże farmach korzystać tylko z niechemicznych środków chroniących rośliny przed szkodnikami. Jeżeli zaś idzie o hodowle (moja strona) zwierząt, w takich farmach niedozwolone jest karmienie ich jakiegokolwiek rodzaju antybiotykami czy też hormonami. Kurki chadzają wolne i znoszą zdrowe jaja. Gospodarstwa wytwarzające żywność ekologiczna są poddawane bardzo licznym kontrolom i to już od momentu gdy dopiero zaczynają starania o przyznanie im certyfikatu gospodarstwa ekologicznego.

Nim produkowane przez nie produkty żywnościowe trafią na nasz stół również poddane są rozlicznym kontrolom. W procesie produkowania żywności ekologicznej surowo zakazane jest również używanie składników GMO. Produkowana w ten sposób żywność ekologiczna jest rzecz jasna droższą od tej powszechnej, ponieważ do jej wyprodukowania potrzeba niewspółmiernie więcej czasu i wysiłku. Jest ona jednak warta swej ceny. Punkty oferujące zdrową żywność proponują nam całą mnogość artykułów.
Oprócz produktów nie poddanych obróbce można tam kupić: produkty wzmacniające odporność, mleko, oleje, konfitury z owoców uprawianych w sposób ekologiczny, miody, pasztety do smarowania pieczywa, każdego typu: ryże, mąki, cukry, przetwory z jarzyn, bakalie, soki, strączkowe warzywa, ziarna, słodycze dietetyczne, kawy, przyprawy, aż słodycze (zobacz idź do serwisu)ż z ekologicznej bawełny a także ekologiczne kosmetyki.

danie

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com

Są też w tych sklepach specjalistyczne linie artykułów ofiarowane: cukrzykom, osobom nietolerującym glutenu, osobom na diecie wegańskiej oraz dział z artykułami przeznaczonymi dla dzieci i niemowlaków. Na pewno każdy odnajdzie w takim sklepie swe ulubione produkty. Jeśli prócz zjadania zdrowych pokarmów przygotowanych z żywności ekologicznej będziemy dbać o kondycję fizyczną gimnastykując się w sposób regularny, wtenczas długie i zdrowe życie mamy gwarantowane.