Czas jedzenia to w wielu domach najistotniejszy rytuał dnia. Śniadanie, obiad czy kolacja to bardzo ważne punkty, dzięki którym cała rodzina się spotyka i może rozmówić się na każdy temat. Świętowanie tego momentu bardzo spaja rodzinę i daje możliwość na skuteczne podtrzymanie silnych więzów. To również okazja, aby się naradzić, pomówić o szkole i pracy. Szkoda, że w obecnych czasach pośpiechu i szybkiej konsumpcji poza domem uciekamy od tej tradycji.

rodzina

Autor: simonglucas
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest to oczywiście nasza wina, chociaż w większym stopniu, ponieważ żyjemy w czasach pospiechu, zabiegania o wszystko, gdzie są kredyty do zapłacenia, formalności w zakresie prowadzenia biznesu, gdzie wreszcie jest coraz więcej okazji, żeby zjeść niezbyt drogo i niezbyt zdrowo na mieście.

Jest następna strona (https://alena-firany.pl/gotowe-firany-krotkie.html), na której odnajdziesz ciekawe informacje, które należy sprawdzić. Odwiedź ją tutaj.

Na wspólne posiłki po prostu nie mamy czasu.

Zaczyna się od śniadania, które jest jedynym wspólnym posiłkiem w wielu rodzinach, choć i to odchodzi powoli do lamusa, jedna osoba ma na ósmą, druga idzie na dziesiątą, trzecia nie je śniadań, zjada tylko batona, a a ponadto biega z rana… A szkoda, bo taka wspólna chwila, wspólne rozpoczęcie dnia to bardzo budująca praktyka,

rodzina

Autor: Good One PR
Źródło: Good One PR

dobrze przygotowany posiłek, przydatne zestawy śniadaniowe, naczynia do kuchni, to wszystko ma znaczenie. Ale wygląda to najczęściej w ten sposób, że albo nie ma śniadania, albo jest, ale szybkie, bez gadania.

W wielu domostwach wspólny obiad musi być, jest to chyba jeśli mówimy o wspólnych posiłkach najważniejszy punkt dnia.

Czy jesteś uradowany z treści tego postu? Jeśli tak, to daję także mój link (https://www.abimeble.pl/biurowe/) do następnej witryny. Namawiam!

Nie można powiedzieć tego o śniadaniu i kolacji, ale rodzinny lunch, gdy wracamy ze szkoły czy z pracy często jest wcielany w życie. No ale niestety nie zawsze, albowiem na przykład syn czy córka mają zajęcia po lekcjach, wybierają się na basen, na korepetycje, rodzice prowadzą swoje sprawy, mają własne firmy, muszą czasami dłużej zostać w pracy, więc niestety wszyscy spotykają się na wieczór przy smutnej, zmęczonej kolacji, podczas której każdy coś przekąsi, odpowie na kilka pytań, ponarzeka i z wielkim zmęczeniem uda się do łóżka.