Koktajle witaminowe cieszą się dużym uznaniem nie tylko wśród pań, które troszczą się o linię i chcą jak najdłużej zachować piękny i promienny wygląd. Panowie coraz częściej sięgają po witaminowe bomby, które zachowają ich witalność do późnej starości. Tak więc kumkwat, bogaty w witaminę C i prowitaminę A, stanowi nierzadko bazę owocowych koktajli. Znakomity smak kumkwatu znajduje coraz większą liczbę entuzjastów także wśród naszych rodaków. Warto łączyć w sobie szczególnie niezbędne składniki odżywcze każdego dnia.

Kumkwat – skąd pochodzi oraz do czego się przydaje

kumquat

Autor: John Athayde
Źródło: http://www.flickr.com

Profesjonalni entuzjaści gotowania oraz wykonywania bogatych pod względem zawartych witamin koktajli i deserów rekomendują nierzadko również jak najlepsze sposoby ich podawania. Oryginalne potrawy wykonywane na bazie owocu egzotycznego, takiego jak kumkwat, szerzone są na coraz większą skalę. Nasza kuchnia nie musi być nudna, o co dbają producenci. susz owocowy określany także nierzadko mianem chińskiej pomarańczy doczekał się sporego grona zwolenników też w Polsce. Więcej tu: pyszne koktajle owocowe.

Możliwości podania kumkwatu rodzinie

Owoc taki jak kumkwat nie jest obecnie bardzo znany w Polsce.

Zainteresował Cię ten wpis? To świetnie, ponieważ też ta nasza strona (https://tortytorty.pl/46-paleczki-cukrowe) wciągnie Cię całkowicie, więc sprawdź to!

Uprawiany jest zarówno w Chinach, jak i w Ameryce. Często spotykany gatunek występuje również w Grecji czy na Dalekim Wschodzie. Od pewnego czasu pojawia się również u nas. Trafiając do większej grupy docelowej, marka stara się wciąż wprowadzać na rodzimy rynek pełne egzotyki nowości, wśród których aktualnie wiodąca jest właśnie chińska pomarańcza.

kumquat

Autor: Andrea Pokrzywinski
Źródło: http://www.flickr.com

Sok z kumkwatu bombą witaminową

Znany w Chinach już od XII wieku kumkwat pojawił się w Europie dopiero w wieku XIX, za sprawą Roberta Fortune’a. Przywiózł on wówczas ze swojej wyprawy na Daleki Wschód ten wyjątkowy rodzaj owocu. Do teraz znanych jest wiele możliwości łączenia kumkwatu z innymi owocami, także naszymi rodzimymi, w różnego typu mieszanki oraz koktajle. Więcej wskazówek o gotowaniu: . Drzewko kumkwatu cechuje się i jednocześnie wyróżnia od pomarańczy nieznacznie mniejszymi owocami, ale smakuje podobnie.