Polskie kuchnie są najczęściej dosyć małe. W dodatku, dzisiaj dużo większym zainteresowaniem cieszy się kuchnia zaplanowana w aneksie, czyli połączona z salonem. Dekorując to pomieszczenie należy tym samym wziąć pod uwagę nie tylko to, żeby była ona praktyczna oraz wygodna, ale także stosownie atrakcyjna, ponieważ wespół z salonem pełni funkcje reprezentacyjną. Jedną z najważniejszych kwestii są kuchenne ściany.

Fototapety z miastem, przykłady grafik na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Przeważnie maluje się je na konkretny kolor, niekiedy zakłada się klasyczne płytki. Co tymczasem zrobić, aby ściany nie były nudne? Możliwości jest naprawdę sporo. Płytki sprawdzają się znakomicie w miejscach, które są przede wszystkim narażone na zabrudzenia, chociażby w pobliżu kuchenki. Tym sposobem ochrania się ścianę przed nieestetycznymi plamami, które z płytek jest zdecydowanie prościej usunąć. Popularne są także fototapety do kuchni.

Najczęściej są rzeczywiście trwałe, więc idealnie sprawdzają się nawet w tak trudnych warunkach. Wybór motywów jest dość różnorodny. Z racji tego, że w kuchniach ilość wolnej powierzchni jest zazwyczaj ograniczona, najlepiej zamówić fototapety na wymiar. Dzięki temu będzie się miało pewność, że doskonale dopasują się do miejsca, w którym chce się je położyć – inspiracje możesz zobaczyć na dowolny rozmiar fototapety.

Fototapety, przykładowe grafiki na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Takie fototapety mogą stanowić znakomite wypełnienie pomiędzy szafkami, jak również sprawdzić się na pustej ścianie. Interesującym pomysłem jest też zastosowanie farby tablicowej. Wystarczy nanieść ją na ścianę (co jest dosyć łatwe), by cieszyć się tablicą w swojej kuchni. Taka tablica jest doskonała jeżeli w rodzinie są dzieci lubiące rysować na ścianach. Ponadto, można na niej również zapisywać drobne wiadomości dla innych lokatorów, bądź spisywać listę zakupów.

W kuchni jest to szczególnie przydatne, więc farba (sprawdź farba czarna tablicowa) tablicowa cechuje się dużym zainteresowaniem. Łatwo ją wyczyścić, potrzebna jest gąbka czy szmatka zamoczona w wodzie. Kuchenne (zobacz lampa kuchenna) ściany nie muszą być więc nudne, wystarczy trochę wyobraźni, aby kuchnia stała się faktycznie ozdobą w każdym domu. Absolutnie nie należy więc lekceważyć dekoracji ścian, gdyż to właśnie ona ma największe znaczenie. Dodatkowo, ściany w kuchni są bardziej narażone na zabrudzenia aniżeli w pozostałych pomieszczeniach, przede wszystkim z powodu gotowania.