Renowacja kuchni wymaga zaprojektowania jej przyszłego wystroju. Vintage, a może modernistyczna i niebanalna kuchnia (zobacz meble EMMI Kuchnie & Wnętrza)? Odrobina szaleństwa chyba nikomu nie zaszkodziła.

Kuchnia

Autor: Franke
Źródło: FRANKE

Współczesny wystrój pokazuje nieznane dotąd możliwości. Nie musimy trzymać się sztywnych norm narzucanych przez konwencje i można śmiało poddać się tendencjom, dowolnie je mieszając. Wystarczy poszukać „akcesoria meblowe sklep” i znajdziemy miejsce, którego potrzebujemy, oprócz pełnego konta.

Aneks kuchenny

Aneks kuchenny to coraz częstsze rozwiązanie. Niewielkie powierzchnie zmuszają do połączenia kuchni z salonem – to oczywisty sposób na wygospodarowanie przestrzeni. Złączenie kuchni z jadalnią i salonem nie należy do najprostszych – wymaga dopracowania założeń. Granicę między pomieszczeniami może wyznaczać jedynie linia podłogi: w kuchni warto zdecydować się na gustowne płytki. Innym rozwiązaniem jest zaplanowanie punktu na ladę, która ponadto powiększy miejsce do gotowania.

Ważne, żeby w małej kuchni tak zaaranżować ułożenie wyposażenia, żeby szafki zmieściły jak najwięcej, broniąc nas w taki sposób przed kuchennym chaosem. Pomocne mogą być np. kosze obrotowe, które pomogą utrzymać ład.

Ukryj kuchenny chaos

Kosze cargo to najlepsza propozycja na zaplanowanie miejsca w kuchni. Tego typu wysuwane kosze do szafek ułatwią przechowywanie drobnych przedmiotów. Głębokie półki i szuflady to najskuteczniejszy sposób na usystematyzowanie ułożenia garnków i sprzętów kuchennych.

Kuchnia z charakterem

Idące z duchem epoki wnętrza to ostre i nietypowe formy, a także kolory.

Kliknij tutaj, sprawdź ofertę skóry owcze naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo niskie stawki, zatem nie będziesz żałować!

Trafnym zestawieniem jest biały i czarny. Wiele osób jest przekonana, że czarna kuchnia nie może być przytulnym pomieszczeniem na chwilę wytchnienia dla całej familii, ale odpowiedni pomysł, pomaga wyjątkowo wykorzystać ten kolor. Stylowe wnętrze w czerni idealnie komponuje się z jasnymi ścianami i chromowanymi dodatkami. Skromne pomieszczenie nie będzie wyglądało pretensjonalnie, a detale dobrane bez przesady zadecydują o charakterze kuchni. Połyskujące meble z płyty dopełni nowoczesny sprzęt AGD: czarna lub srebrna lodówka będzie świetnym pomysłem.

Współczesna kuchnia to także żywe kolory jak choćby pomarańcz, ostra zieleń i kobalt. Wybór zależy od kreatywności mieszkańców.

Źródło: reling.pl