Podczas projektowania swojej kuchni powinno się zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych rzeczy. Jedną z najważniejszych, chociaż przez wiele osób nieco lekceważonych, jest wybór kuchennego blatu. Taki blat spełnia bardzo ważną rolę, bo w końcu na nim właśnie trzyma się większość urządzeń i sprzętów kuchennych, a także przyrządza posiłki.

dodatkowe wiadomości

Autor: Philipp Rudloff
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też w pierwszej kolejności powinien on być solidny i trwały, ale nie można także zapomnieć o tym, że ma ładnie wyglądać. Blat jest uzupełnieniem szafek i raczej powinien być dobrze do nich dopasowany. Jaki ma mieć kolor, czy będzie miał inną kolorystykę od mebli, czy jednak pozostanie dobrany odcieniem – to zależeć już będzie od osobistych preferencji osoby projektującej

Kuchnia, zlewozmywak Salsa z ociekaczem

Autor: DEANTE
Źródło: DEANTE

zestaw.

Jeśli opracowany tu wpis pochłonąć Cię i masz ochotę na więcej, to na pewno spodoba Ci się link referencyjny, gdzie jest więcej treści.

Wybór różnych blatów będzie na tyle duży, że bez problemów uda mu się znaleźć najlepszy dla siebie. Pamiętać trzeba tylko o tym, aby zamawiany blat był wykonany z odpowiednich materiałów, a także był należycie złączony. Ma to zwłaszcza znaczenie tam, gdzie może się pojawić woda, to znaczy przykładowo obok zlewozmywaków.

Najchętniej kupowane blaty do kuchni są zrobione z grubej wiórowej płyty pokrytej specjalnym laminatem.

By obejrzeć kolejne bardzo zajmujące wiadomości związane z zaprezentowanym tutaj tematem, z pewnością przyda Ci się dobra strona www. Więc kliknij w ten link.

Ich ogromnym plusem jest niezbyt wysoka cena, a także duża liczba dostępnych kolorów i wzorów. Laminowane blaty są odporne na działanie wyższej temperatury, wytrzymują do około dwustu stopni, więc bez obaw da się na nich położyć garnek pełny gorącej wody.

Prosto się je również czyści, za to ich główną wagą jest to, że przy niedokładnym zabezpieczeniu będą chłonęły wodę. Dlatego też w miejscach takich jak łączenia czy otwór zlewozmywaka niezbędnie należy je odpowiednio zabezpieczyć. Użyć do tego można silikonu, jaki bardzo dobrze chroni przed wilgocią, lub nakleić specjalną okleinę, która pełni taką samą rolę. Coraz częściej spotkać również można inne odmiany blatów, popularność zdobywają blaty z naturalnego kamienia, z drewna czy kompozytu. Jeśli tylko pasować one będą do ogólnej koncepcji kuchni, to nie powinno być żadnych problemów, żeby ich użyć.