Jeśli chodzi o kawę to warto się na kawie znać, a jak zostać znawcą kawy? Na początek warto pić wiele kaw i próbować zapamiętywać ich smak. Wiele razy mieliśmy okazję pić pyszną kawę u znajomych i okazywało się, że w rzeczywistości jest to pierwsza lepsza kawa ze osiedlowego sklepu. Bywało również tak, że piliśmy kawę dość drogą, ale jej smak raczej nas nie powalił. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze wielkie wpływ na ocenę ma nasz gust, ale równie często zdarza się tak, że nie każdy potrafią właściwie kawę zaparzyć. Dlatego jeśli chcemy być prawdziwymi smakoszami kawy powinniśmy umieć dobrze parzyć kawę.

kawa i ciastko

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba mieć na uwadze to, że parzenie kawa ziarnista arabica, będzie przebiegało z innymi czynnościami niż zaparzenie normalnej rozpuszczalnej kawy. Są wśród osób uwielbiających kawę Ci, którzy uważają, że najlepszą kawą jest właśnie kawa ziarnista arabica. Świeżo zmielone przez nas ziarna pozwalają nam na wydobycie pięknego aromatu i pysznego smaku. Jedni z nas wybierają filiżanki inni wolą normalny kubek. W obu przypadku w inny sposób parzymy kawę. Bariści mogliby sporo o tym powiedzieć.

Zaintrygował Cię taki materiał? Jeśli tak, to niewątpliwie zainteresuje Cię także ten ważny tekst (http://hurtplus.pl/milka-c-69_112_113.html) – on nawiązuje do opisywanej kwestii.

Wiele zależy od ziaren

Gdy dostajemy filiżankę, gorącej i pięknie pachnącej kawy, nie zastanawiamy się, jaką drogę musiała ona przejść, byśmy mogli uśmiechać się pijąc ją (zobacz – kawa palona). Jednakże dobrze dowiedzieć się, z jaki jest kraj pochodzenia, w jakich palarniach wypalano ziarna. Wyselekcjonowane ziaren sprawia, że kawa jest tak znakomita. Oczywiście również ważne jest to, jak kawa jest potem przechowywana i jak my sami ją parzymy. Dlatego wiele osób bywa na kawę tylko do miejsc, gdzie serwują ją baristów z prawdziwego zdarzenia, czyli znawców parzenia kawy. Warto jest dowiedzieć się kilku wskazówki dotyczących z tym jak parzyć kawę. Każdy z ma swoją ulubioną kawę, którą parzy po swojemu. Mimo, to jedna dobra wskazówka od baristy i okaże się, że nasza kawa kawa robusta ziarnista arabica pewnie będzie jeszcze pyszniejsza. Jeśli więc chcemy pić naprawdę pyszną kawę, trzeba na sklepowych półkach znaleźć kawy ziarnistej.

A jeżeli nie możemy znaleźć w hipermarkecie żadnej kawy, która będzie warta naszej uwagi zawsze możemy sprawdzić co jest w Internetu. W sieci roi się od sklepów z kawami, które na pewno po odpowiednim zaparzeniu zaskoczą nas smakiem i aromatem. Powinniśmy, więc porządnie przejrzeć produkty w sklepach internetowych.