Kiepskie przyrządzanie na długi czas zniechęciło konsumentów do szpinaku. Na szczęście dziś chętnie korzystamy ze przepisów włoskich i francuskich, przez co to obfite w składniki odżywcze warzywo smakuje naprawdę świetnie. Listki tej roślinki mają właściwości antynowotworowe i chronią przed miażdżycą. Atrybuty medyczne szpinaku to zasługa beta-karotenu, witaminy C oraz luteiny – znanych przeciwutleniaczy. Poza tym szpinak obfity jest w potas, żelazo i kwas foliowy.

szpinak

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Wspaniałym przedsięwzięciem na dostarczenie do naszego menu szpinaku są pierogi ze szpinakiem. Przepisów na pierogi ze szpinakiem jest bardzo dużo, można puścić wodze wyobraźni i rozpoczynać we własnej kuchni rozmaite przeróbki. Z wykonywaniem pierogów ze szpinakiem jest jak z wypiekaniem chleba. Każda partia pierogów ze szpinakiem zachwyca jeszcze bardziej niż ostatnia. Wciąż nowe pierogi nazywamy najlepszymi. Kasza jaglana, inaczej proso, to bezsporne, żywieniowe dobrodziejstwo. Przede wszystkim nie uczula, przez co wszystkie osoby borykające się z tematem alergii pokarmowej, mogą spożywać ją codziennie zarówno w wariancie na słono jak również słodkiej.

Kasza jaglana nie mieści glutenu i ma bardzo znaczną zaletę odżywczą. Jest zasadotwórcza, to znaczy, że wspomaga trawienie i wyrównuje nadwyżka kwasu. A to niezwykle ważne w obecnych czasach, gdyż większość ludzi ma silnie zakwaszone organizmy z powodu nadużywania pożywień o tej naturze oraz wszelkiego rodzaju używek. Kasza jaglana ma ocieplające

szpinak

Autor: Media Forum
Źródło: Media Forum

własności, nie wyziębia ciała od wewnątrz i przez to jest zalecana wszystkim osobnikom, które ziębną zimą. Niezależnie od pory roku, zawsze dobrym pomysłem jest uzupełnienie swojej diety o oczyszczający błonnik. Błonnik oczyszcza organizm i pozwala mu na lepsze funkcjonowanie, jeżeli potrzebujesz więcej informacji o błonniku – sprawdź.

Ponadto skutecznie eliminuje śluz z każdego stworzenia, o tym powinny pamiętać wszystkie mamy, które włączając kaszę jaglaną do pożywienia swoich dzieci w czasie choroby, efektywnie wykluczać będą mokrego kaszlu i kataru. Można powiedzieć, że całkowicie odwrotnym w skutkach zabiegiem żywieniowym staje się serwowanie pociechom mleka. Serwując kaszę jaglaną skutecznie wzmacniamy i pobudzamy pozbawiony energii i wyziębiony układ.

Zobacz tu, sprawdź ofertę ortopeda ostrołęka naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Zapewniamy bardzo niskie stawki, zatem się nie rozczarujesz!

Kasza jaglana ma ogromnie intensywne własności odżywcze.