O ich nieocenionych możliwościach medycyna naturalna wiedziała od dawien dawna. Dziś wykazały to badania naukowe i nastał czas na kuracje olejami. Dobrze jest je stosować, albowiem pozwalają nam nie tylko zachować zdrowie, ale również je odzyskać.

olej

Autor: StateofIsrael
Źródło: http://www.flickr.com
Za najzdrowszy ze wszystkich olejów uważany jest olej lniany, który w swym składzie posiada ogromną ilość dobroczynnych kwasów omega-3. Stanowią one 50 proc.

Czy nie myślisz, że dane na przedstawiany temat mógłbyś znaleźć też na innym serwisie? Naturalnie, że tak – wejdź tutaj, a zobaczysz tam proponowany wpis.

jego składu (ale tylko wtedy, jeśli mamy do czynienia z produktem nieoczyszczonym). Olej lniany usprawnia pracę wszystkich układów organizmu. Skutecznie przeciwdziała miażdżycy, zawałowi serca i chorobie nadciśnieniowej, obniża cholesterol, normalizuje ciśnienie, działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Zapobiega depresji, chorobie Alzheimera oraz zmniejsza ryzyko raka.Pionierką badań nad olejem lnianym, a w szczególności zawartymi w nim kwasami tłuszczowymi omega3, była dr Joanna Budwig. Ta niemiecka chemik, fizyk, aptekarka i autorka wielu książek, (aż siedmiokrotnie nominowana do Nagrody Nobla), opracowała specjalną dietę, w której coraz większe grona widzą wielką szansę na lepsze samopoczucie – sprawdź ofertę sklepu ZdrowyStragan.

Tłuszcze roślinne to samo zdrowie. Nie tylko nie tuczą, ale i wspomagają walkę z otyłością. Warto wiedzieć, które są warte uwagi i wprowadzić je do swego menu.Dr Budwig opracowała słynną pastę, której składnikami jest połączony olej lniany z białym serem tudzież twarożkiem. Poza tym, że podobno działa przeciwnowotworowo, to zaskakuje smakiem! Warunek? Świeży olej lniany i mikser. Należy pamiętać by z tych dwóch składników stworzyć jednolitą pastę, gdyż tylko przyjmowane razem dają tak spektakularne efekty. Tak przygotowana porcja nabiału stanowi nie tylko smaczny posiłek, ale jest naturalnym lekiem i zapewnia ochronę organizmu. Olej lniany przyczynia się do poprawy zdrowia w przypadku takich chorób jak np. arytmia, astma oskrzelowa czy cukrzyca.Lato sprzyja odchudzaniu i ładowaniu akumulatorów. Może warto to wziąć pod uwagę? Drastyczne diety mogą nas szybko zrazić i wzbudzić uczucie zdenerwowania, dlatego postawmy na sałatki. Są bogate w witaminy i minerały, a jednocześnie niskokaloryczne i smaczne. Koniecznie z dodatkiem oleju lnianego, który ma pyszny orzechowy posmak i wspaniale komponuje się z wieloma składnikami sałatek.

Zobacz także inne zdrowe oleje – .

*