Zwykło się mówić, że kuchnia to serce domu. Trafne spostrzeżenie gdyż, na tej przestrzeni na ogół koncentruje się pozytywna energia, troska o drugiego człowieka, aromaty i przyjazna atmosfera.

Wymarzona kuchniakuchnia (sprawdź polecane produkty) powinna wywoływać zachwyt , lecz przede wszystkim funkcjonalna.

Kuchnia otwarta na salon

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Ważną rolę odgrywa właściwe światło, toteż tak ważny jest przemyślany projekt instalacji. Z całą pewnością pojedyncze źródło światła pośrodku sufitu nie wystarczy, lecz niezbyt mocne lampki halogenowe nad blatem roboczym w kuchni będą nieocenione. Dodatkowo możemy też lampę na dłuższym kablu zamontować nad stołem czy wyspą w kuchni. To odrębne strefy, które potrzebują mocniejszego oświetlenia.

Powinniśmy się postarać, aby lampy kuchenne były zawieszone w miarę nisko – wtedy unikniemy wtedy efektu oślepienia.

Wiszące, metalowe, drewniane lub plecione jak kosze. W sieci znajdziemy wiele sklepów z oświetleniem, które idealnie zaprezentują się zarówno w stonowanych, nowoczesnych jak i minimalistycznych kuchniach. Sklepy oferują profesjonalną pomoc w dobrze oświetlenia, a co najważniejsze dają gwarancję bezpiecznych i szybkich zakupów.

Kuchnia to także meble, które zdecydowanie określają jej styl.

Jak myślisz? Czy uda Ci się znaleźć dane na opisywany temat? Na pewno tak – przejdź po tym linku (http://aplusdesign.pl/projektowanie-wnetrz-malopolska/) oraz odszukaj informacje tutaj.

Które wybrać?

Apdmarket.pl - lampy

Źródło: Apdmarket.pl

Kuchnia utrzymana w sielskim stylu to klimat domowy i przytulny. Atmosferę tworzą dębowe szafki, jako materiał naturalny oraz przedmioty, które towarzyszą domownikom na przestrzeni lat. W takiej oazie spokoju nawet czas wolniej płynie i z pewnością poświęcimy chwilę na zakosztowanie rarytasów pani domu. Jeżeli jednak wolimy bardziej idące z duchem czasu rozwiązania, czujemy się przytłoczeni ilością dodatków, zdecydujmy się na meble w jak najprostszej formie. Kuchnia w tym stylu zaskakuje nas swą przestronnością więc jest to odpowiednie rozwiązanie dla małych rozmiarów pomieszczeń.

A może odważymy się na cały czas cieszący się popularnością eklektyzm|połączymy oba te nurty? Dlaczego by nie zrobić ze starego kredensu – połączonego z prostotą szafek kuchennych – centralny punkt naszej kuchni. Dodatkowo oświetlony sprawi, że pomieszczenie będzie piękne i urocze.