Autor: Sashertootie
Nie masz przepisów na smakowity dobry obiad bądź podwieczorek? Twoi podopieczni znudzili się już całym menu? To najwyższy czas, by poszukać interesujących przepisów. Nowe technologie powodują, że znalezienie sposobu na cudowne jedzenie (zobacz kebab rzeszów ) zajmie tobie tylko chwilę. Dodatkowo sposób na ciasteczka owsiane czy na soczystą karkówkę z pieca masz za friko. Lata, kiedy trzeba było zapłacić kilkadziesiąt złotych za grubą książkę kucharską na szczęście odeszły do lamusa. Dostajesz do dyspozycji największą darmową listę receptur kuchennych – Internet.

W cyberprzestrzeni funkcjonuje wiele miejsc z poradami kulinarnymi. Odnajdziesz tu duże portale, poświęcone różnym rodzajom kuchni – na przykład góralskiej, włoskiej, molekularnej, średniowiecznej. Paleta potraw jest ogromna – będą tam zarazem przepisy, jak przyrządzić smakowite lody waniliowe, jak i przepis na polędwiczki wieprzowe (odsyłam tutaj). Przepisy tam pokazane są w przeważającej części warte uwagi. Pewne witryny do danego przepisu dołączają nawet klip, na którym kucharz gotuje danie. Dzięki temu będzie tobie łatwiej przyswoić sobie sposób jej przyrządzania, odtwarzając krok po kroku poczynania specjalisty.

Na pewno nie raz zetknąłeś się z dziennikami sieciowymi, nazywanymi popularnie blogami.

Ekscytuje Cię taki nietuzinkowy wpis? Jeśli tak, poza tym zerknij koniecznie na tekst, który jest zamieszczony w tym miejscu – on także wzbudzi twoją ciekawość!

W cyberprzestrzeni funkcjonuje wiele blogów, na których właściciele dzielą się swoimi pomysłami kulinarnymi. Wiele z nich to videoblogi, regularne serie filmików z instruktażem, jak ugotować dane danie.

Receptury wyprodukowane w formie klipu filmowego znajdziesz również na znanym serwisie Ich popularność jest mierzona liczbą oglądnięć – klipy z czołówki (głównie zagraniczne) zaliczyły po kilka milionów obejrzeń i tysiące wiernych widzów. Niektóre z nich zawierają receptury wymyślone dla rozrywki – najsłynniejszy taki videoblog to ten, w których grupa kolegów usiłuje wykreować najbardziej tłusty obiad. W ramach odpoczynku po wielogodzinnych walkach nad kuchenką dobrze jest zobaczyć choć jeden odcinek tego prześmiesznego videobloga.