Fototapeta może się przydać w każdym pomieszczeniu, także w kuchni. To świetny pomysł na dekorację. Przede wszystkim dlatego, iż na fototapecie można umieścić co tylko się chce. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć ciekawy i bardzo oryginalny projekt. Fototapeta może zakrywać całą ścianę albo tylko wypełniać miejsce, które niełatwo zagospodarować inną metodą. Jakie grafiki warto nadrukować na fototapecie?

kuchnia - aranżacja

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Pomysły mogą być zupełnie różne. Wiele zależy od naszej wyobraźni. Rzecz jasna doskonale sprawdzą się motywy związane z jedzeniem. Świetnie do przestrzeni gastronomicznej pasują motywy kwiatowe, np. zagajnik. Możemy też utworzyć obok lodówki widok z pięknym sadem. Poza tym możemy także wybrać obraz, który na pierwszy rzut oka nie komponuje się z kuchnią. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przedstawić motyw ścieżki wiodącej przez las. To ostatnie rozwiązanie, pochodzący z stąd może się głównie sprawdzić w niewielkiej kuchni. Dlaczego?

Ludzki wzrok można zmanipulować wieloma metodami. Dlatego wybrane barwy są dobrym wyborem w niedużych pomieszczeniach, gdyż optycznie powiększają metraż. Na identycznej zasadzie działają fototapety prezentujące rozległy obszar. Jeżeli dysponujesz małą kuchnią, fototapeta prezentująca ścieżkę może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Chociaż kuchnia nie zmieni wielkości, na pewno zlikwidujesz poczucie ciasnoty.

A jak dobrać kolory? Czy duża grafika nie wprowadzi estetycznego chaosu do w kuchni? Oczywiście takie ryzyko zawsze istnieje. Z tego względu warto ograniczyć dekoracyjność pozostałych elementów, kiedy kupujemy dekoracyjną dużą grafikę na ścianę. Warto też dodać, że grafika może być zamówiona w wybranym odcieniu, np. jako sepia albo grafika (przejdź do serwisu) czarno-biała.

Zapewniamy Ci darmowy wgląd (http://www.amdk.pl/komody-do-salonu) do nowych treści, jeśli wpisy opisane na tej stronie bardzo Cię zaaferowały. Zatem nie czekaj!

W ten sposób pozbędziemy się zbyt dużej liczby zróżnicowanych kolorów.