Polacy co raz częściej zapadają na choroby. Dopadają nas różne przypadłości. Skarżymy się prawie na wszystko. Gdy nasze ciało przesyła nam pierwsze sygnały, że coś jest nie w porządku, bagatelizujemy to lub łykamy kolorowe pastylki, które, jeśli dawać wiarę tym przeróżnym reklamom w telewizji, są w stanie nas postawić na nogi. Dopiero, kiedy sprawa jest wyjątkowo beznadziejna, udajemy się do lekarza. A wtedy często się dowiadujemy, że jest już za późno.

Musimy brać drogie specyfiki i tracić czas na następne wizyty u specjalisty.

Zdrowe jedzenie

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Mało ktowie, że można się skutecznie leczyć odpowiednią dietą np.

Nie zwlekaj! Jeśli zainteresowały Cię umieszczone tutaj wiadomości, to czytaj artykuł, który znajduje się w tym linku. W nim znajdziesz dużo detali.

jeśli chorujemy na alergię pokarmową, możemy mieć przygotowaną specjalną dietę przez specjalistę, która uchroni nas przed spożywaniem niebezpiecznych dla nas pokarmów – . Nie bez znaczenia ktoś kiedyś powiedział, że jesteśmy tym, co spożywamy. Jest to wielka prawda. Podpisują się pod tym także specjaliści. I namawiają nas do świadomego odżywiania się. W dzisiejszym zakręconym świecie największym błędem są nieregularne posiłki. Jemy cokolwiek i gdziekolwiek, w biegu. Nie myślimy o tym, czy dana potrawa jest dla nas odpowiednia, chcemy jedynie jak najszybciej zabić burczenie w brzuchu. Stąd bierze się nadwaga czy wrzody żołądka. Nałogowo pijemy kawę, która dla wielu z nas jest pierwszym posiłkiem. Jedna kawa (zobacz również kawiarnia lajkonik) dziennie nikomu tak naprawdę nie zaszkodziła, lecz w większych ilościach stanowi duże zagrożenie. Następnym wielkim grzechem są posiłki spożywane poza domem.

Sushi

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com

Nie pamiętamy już, co to domowe obiadki. Nie jadamy już zup, które świetnie oczyszczają nasze jelita i zapewniają mnóstwo potrzebnych składników. Nie pijemy wody i nadużywamy napojów słodkich.Sezon wiosenny to idealny moment, by zmienić nasze złe nawyki żywieniowe. Wybierajmy sezonowe warzywa i dołączajmy je do codziennego jadłospisu. Ciekawe informacje: polecany specjalista. Każde warzywo jest w stanie nam pomóc. Kalafior, brokuły, szpinak czy papryka to nasi sprzymierzeńcy. Tak naprawdę każde warzywo jest zdrowe i możemy je spożywać w każdych ilościach.

Owoce również są mile widziane, ale z nimi należy uważać na cukier. Dobrze byłoby znaleźć dojście do fermy, która oferuje chów ekologiczny- w ten sposób mamy pewność, że jaja nie zaszkodzą nam. Jeżeli do odpowiedniej diety dołączymy aktywność na świeżym powietrzu, to można cieszyć się dobrym zdrowiem przez wiele lat.