Choć cierpi na to około 80 procent Europejczyków, to świadomość, że jest to zakwaszenie organizmu umyka gdzieś naszej uwadze. A to niedobrze, ponieważ dolegliwość ta jest niezbyt przyjemna a do tego uprzykrzająca nasze funkcjonowanie. Powoduje podatność na infekcje, osłabienie i senność, powoduje problemy z włosami i ze skórą. Warto dowiedzieć się, czym właściwie jest zakwaszenie organizmu i w jaki sposób można z tą dolegliwością walczyć.

sałatka

Autor: Martin Delisle
Źródło: http://www.flickr.com
Zakwaszenie organizmu to nic innego jak zla równowaga kwasowo-zasadowa. Normalne pH w ciele człowieka jest na poziomie 7,35 – 7,45, jest to wartość lekko zasadowa. Problemy mają miejsce, gdy wartość przechyla się w kierunku większej kwasowości. Wówczas zaczynają się pojawiać problemy.

Ten tekst jest dla Ciebie ciekawy? Jeżeli tak to, zobacz też podobne wątki, które posiadają informacje na przedstawiany wątek.

Na zakwaszenie organizmu mają wpływ stres, szybkie tempo życia i brak ruchu. Oczywiście, przyczyną też jest spożywany pokarm. Dieta obfita w sód, wapń czy potas działają zbawiennie na organizm, to znaczy zasadowo, natomiast, kiedy w naszej diecie górę bierze fosfor, chlor czy siarka jesteśmy u progu wzrastającego zakwaszenia.

Badania pokazują, iż najbardziej korzystna dla naszego organizmu wartość to 80 procent do 20 procent na korzyść diety zasadotwórczej. No tak, tylko jak to wcielić w życie? Unikajmy tak zwanych pokarmów wysokoprzetworzonych, zrezygnujmy z sporych ilości mięsa, kawy, mocnej herbaty a także napojów alkoholowych.

Istotnie zajmuje Cię rozpatrywana kwestia? Skoro tak, to poza tym zobacz treść na witrynie (http://ortodoncjabecker.pl/category/rodzaje-aparatow/), którą znajdziesz w podobnym serwisie.

Istotne też jest, aby nawadniać nasz organizm.

brzoskwinia

Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com

Miejmy na uwadze to, że zakwaszenie naszego ciała zwiastuje same problemy. Wpływ na autonomiczny układ nerwowy jest bardzo negatywny, ponieważ oddziałuje on na funkcjonowanie naszego serca, trawienie, sen czy oddychanie. Początkowe sygnały, które powinny nas zaniepokoić, to wzdęcia, zgaga, zmęczenie, bóle głowy (także migrenowe), wyczerpanie czy uczulenia skórne. W momencie gdy zbagatelizujemy te pierwsze symptomy później już będzie tylko gorzej, ponieważ zakwaszenie zaburza prace naszego organizmu, który staje się wrażliwy na kolejne, coraz poważniejsze choroby.

Istotnie, nie warto ulegać tej dolegliwości, szczególnie, że nie musi być dla nas ostatecznym wyrokiem. Odpowiednim postanowieniem, pracą nad własną kondycją, zmianą nawyków żywieniowych (przepisy), możemy zyskać wiele. Tak samo, jak zmagania się z samym sobą w innych dolegliwościach, całość zapowiada się nieciekawie, ale kiedy zdamy sobie sprawę, że to od nas w głównej mierze zależą ewentualne efekty, to mamy przed sobą zielone światło, trzeba wtedy ruszyć z miejsca i dokonać zmiany.