Zwolennicy zwierzaków staną w ich obronie za każdym razem. Nie ma znaczenia, czy sprawa dotyczy chomika w klatce, czy czworonoga z budą. Co do karmienia, zwłaszcza psów, występuje parę interesujących przesłanek. Jeśli macie na sercu zdrowie swoich psów wykorzystujcie poniższe zalecenia.

Jak wiemy podstawę żywieniową czworonogów stanowią kupowane na kilogramy karmy. Uwzględniając odmienności rasowe, wagowe czy wieku psa karma dla psa bywa wielce zróżnicowana. Szczeniaki sięgające do pięciu kilogramów, zgodnie z zaleceniami nie powinny zjadać więcej niż jedno, 400-gramowe opakowanie w puszce. Z drugiej strony czworonogi „giganty”, a więc np. dorosłe rottweilery i owczarki, mogłyby pochłaniać do pięciu podobnych opakowań. Kupując pokarm dla psa powinniśmy mieć na uwadze konkretne czynniki. Przede wszystkim liczy się zdrowie ukochanego czworonoga. Po jego poczynaniach łatwo zapamiętamy jaką karmę obdarzy szczególnym smakiem, a która zupełnie mu nie podejdzie. (Wejdź) Nie można przy tym zapominać o składnikach tego rodzaju żywności.

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawowym wyznacznikiem poziomu karmy jest jakość mięsa w niej. Stale słyszy się pod tym względem głosy niezadowolenia. Liczą zwłaszcza na zwiększenie proporcji mięsa do całości produktu. Znany z reklam Pedigree zawiera tylko kilka procent mięsa. Dla większości właścicieli jest to zdecydowanie za mało. Ostatecznie jednak kusząca kwota i światowa marka triumfują. W tej rozprawie liczy się także sama jakość mięsnego produktu. Pomagają w tym etykiety(polecamy produkcja etykiet samoprzylepnych) z tyłu produktu, z zawartością psiego jedzenia. (kliknij) Jeśli jest ono typowo mięsne jest zdecydowanie lepszym wyborem, aniżeli tzw. mączka mięsno-kostna.
Inaczej jest z zawartością zbóż – im jest ich mniej w produkcie, tym wartość żywieniowa karmy jest większa, a stabilizatory chemiczne nie psują zdrowia naszym zwierzakom. Chemikalia wiele razy dały się we znaki naszym czworonogom, choćby w postaci alergii skórnych. Niemiła prawda polega niestety na sprawdzaniu własnego zwierzaka – niczym na poligonie doświadczalnym – do momentu, kiedy pozna on walory dobrego i zdrowego pokarmu.

Nie czekaj! Jeśli zainteresował Cię nasz wpis, to czytaj więcej (karpatkebab.pl/menu) inne treści na wybrany materiał. Opracowaliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Gdzie dobierzemy karmy dla psów? Bogatą ofertę jeśli chodzi o wybór zaserwuje nam typowy sklep zoologiczny (najlepszy sklep zoologiczny). Zdecydowanym plusem tego miejsca jest możliwość konsultacji z ekspertem od zwierząt – nie ma co doszukiwać się jej natomiast w większych marketach.