Przyzwyczajenia dietetyczne naszych rodaków się zmieniają, ale proces tego typu nie przebiega łatwo. Na jednym końcu są osoby, które nigdy nie pożegnają się, z czymś co nazwać powinniśmy „obowiązkowym elementem obiadu”, czyli z tłuszczem. Na skrajnym za to końcu istnieją osoby żądające, jednak robią to w sposób nieskoordynowany i całkowicie bez sensu.

obiad

Autor: Raymond Wong
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku wymagałoby się zastanowić, po co w gruncie rzeczy konsumujemy to, co jemy. dziedzina jest na pewno wieloaspektowa, ale na czoło wysuwa się naturalnie wycieczka w przeszłość, która nie dość, że podsumowuje naszą polską mentalność, to jednocześnie ją usprawiedliwia. Tłuste, niezdrowe jedzenie, bowiem, które królują na naszych stołach to nic innego jak wina klimatu. No bo co konsumują ludzie otoczeni śniegami i mrozem, jeśli jedzenie bogate w tłuszcze zwierzęce, które utrzymują nas przy życiu? Gdybyśmy wywodzili się z klimatu śródziemnomorskiego to może dzisiaj zajadalibyśmy się owocami morza?

Niemniej, warto przyznać, że polska kuchnia jest smakowita i to jest następny dylemat. Zakochują się w niej przybywający do Polski obcokrajowcy, a dla nas, dla większości jest wspomnieniem dzieciństwa, kiedy to babunia sowicie zapełniała stół różnorakimi staropolskimi przysmakami. Po babciach przejęły to ich córki i krąg się zamyka. Niestety, pysznie nie zawsze znaczy dietetycznie.

warzywa

Autor: Amelia Crook
Źródło: http://www.flickr.com

Co zrobić, żeby zmienić nawyki żywieniowe? Może to truizm, lecz powinno się zawziąć i nie odpuszczać, to tak samo jak z treningiem, jeśli na trochę przestaniemy może już nigdy nie wrócimy do ćwiczeń.

Jeżeli ten wpis daje Ci do myślenia, kliknij tutaj oraz ponadto zdobądź więcej informacji (https://awodent.pulawy.pl/), które również są godne wspomnienia.

Warto wybrać się do specjalisty od odżywiania, a jest nim Katowice dietetyk. wynajdzie on dla nas optymalną dietę, taką, jaka nie będzie za mocno doskwierać, nie wycieńczy, a dostarczy mierzalne wyniki. W większości dużych ośrodków miejskich, jak Warszawa, Katowice czy Kraków bez problemu odnajdziemy odpowiadającego nam dietetyka, trzeba tylko troszkę poszukać. Można naturalnie samemu zmienić nawyki żywieniowe, ale bądźmy ostrożni, ażeby sobie nie zrobić problemów. Nie dość, że nie będzie rezultatów, to jednocześnie podupadniemy na zdrowiu. A tego wszakże byśmy nie chcieli – sprawdzeni specjaliści z twojej okolicy.