Zapraszasz gości do domu i chcesz się czymś wyróżnić? Może przyrządzając swoje autorskie drinki, zajrzysz do swojego prywatnego barku? Myślałeś kiedyś o tym, a może te temat jest ciągle otwarty? Jeśli tak, zapraszam do przeczytania artykułu, zobacz, że zrobienie swojego barku to nietrudne zadanie.

drinki

Autor: Disaronno
Źródło: Disaronno
Potrzeba Ci kilku niezbędnych narzędzi. Najbardziej podstawowe to lód, bez znaczenia czy zima czy lato, lód to konieczny element każdego drinka. Konieczna jest miarka, za jej pomocą przygotowany przez nas koktajl będzie dokładnie odmierzony, a gwarancją dobrego smaku są idealne proporcje. Większość drinków będzie miało lepszy smak jeśli dodasz do nich świeże owoce. Nie możesz jednak zrobić tego ot tak, będzie Ci niezbędny do tego rozgniatacz do owoców. Tak samo pamiętaj o shakerze czy o mieszadełkach do drinków.

Każdy barek musi być wyposażony w szklanki (zamów taniej online – kolorowe mieszadełka do drinków).

Zobacz obfite w treść przydatne wskazówki (https://multibrand24.pl/Sofa-RALIA-kronos-19-p399165), zawierające przydatne dane na omawiany wątek – wejdź więc w to miejsce oraz zgłąb wiadomości, które Cię ciekawią.

Przydadzą Ci się dwa typy: wysokie i niskie. Poza tym, niezbędne są kieliszki na koktajle. Co do trunków, to nie musisz wcale zachwycać i oczarowywać wszystkich najdroższymi alkoholami. Kilka wysokoprocentowych alkoholi, dobre wina to odpowiednia rekomendacja, żeby docenić twój barek.

Warto posiadać także przydatne akcesoria, które świetnie sprawdzają się podczas degustacji wina. Nalewaki, pompki i zatyczki to minimum. Z nalewakiem łatwiej polewa się wino, już teraz nie nalejesz poza kieliszek. Pompka, która w wielu modelach służy także jako korek pozwoli zachować świeżość otwartego wcześniej wina. Warto także pomyśleć o obcinarkach do folii i podstawkach (zamów w sieci – obcinaki folii kuchennej). Nie są to rzeczy równie niezbędne, jak omówione wcześniej, lecz dobrze jest je też posiadać.

Kiedy już zakupimy te akcesoria możemy być pewni, że nasz barek spełni swoją rolę znakomicie. Postarajmy się także, aby jego wygląd był ciekawy, pasujący do wystroju. Najczęściej kupuje się barki eleganckie, z gatunkowego drewna, dzięki czemu prezentują się wytwornie. Oczywiście, wszystko zależy od twojego gustu, możliwości finansowych i aranżacyjnych.