Wielu z nas lubi małe przekąski. Są ku temu różnorodne powody: pragnienie dojedzenia sobie między posiłkami, umilenie sobie czasu w trakcie pracy, małe co nieco na depresje i tak dalej.

Właściwie, każdy moment jest dobry, ażeby spróbować czegoś nowego lub, by skorzystać z niezawodnego smaku – takiego, który już poznaliśmy i za nim przepadamy. Każdy moment to ewentualność, ażeby przenieść się do świata drobnych przyjemności. Co powiecie jednakże na coś nowego? Czy spróbowaliście już cupcakes?

Jest to nieduże ciasteczko w formie babeczki, idealny jako mała przekąska dla jednej osoby, podawana w drobnej, papierowej foremce, choć coraz częściej sprzedawane są w większych zestawach.

Ciasteczka kawowo-orzechowe

Autor: Dr. Jacob’s
Źródło: Dr. Jacob’s

Można je otrzymać z posypką lub innymi dodatkami. Wielu nazywa cupcakes nowoczesnym ciastkiem.

Określenie „cupcake” bierze się od „cake” i „cup” (z języka angielskiego, odpowiednio „ciasto” oraz „kubek”). Jest to właściwie skrót od wyrażenia „teacup”, (czyli „filiżanka”), a to z tego powodu, że jest jej wymiarów. We wcześniejszych stuleciach, zanim papierowe foremki do muffinów stały się bardzo popularne oraz używane powszechnie, dość często były przyrządzane w osobnych formach: szablonach i garnkach. Określano je również „fairy cake”, co również miało związek z ich gabarytami.

słodycze (zobacz witryna w tym temacie) cupcakes wspaniale sprawdzają się w trakcie różnych uroczystości, świetnym przykładem są imprezy urodzinowe, ale to oczywiście nie jedyny przykład.

Te intrygujące posty posiadają swą kontynuację. Chcesz się z nią zaznajomić? Więc idź do strony wina musujące słodkie i tam rozkoszuj się frapującymi informacjami.

czekoladowy muffin

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Preferowane są również jako dodatek do herbaty. Taki zwyczaj, jak nietrudno odgadnąć, wzięty jest od brytyjskiej tradycji – miłości do herbaty. Cupcakesy to również lepsza możliwość dla zwykłych ciast, ich walory to rozmiar – są małe, a jednocześnie nie musimy ich dzielić przy pomocy noża.

Chcesztakiego przyrządzić? Do jego wykonania niezbędne są najzwyczajniej w świecie zwyczajne składniki, takie jak stosujemy do zrobienia ciasta. Czyli musimy skorzystać z masła, cukru, jaj oraz mąki. Jeśli jesteś weganką bez problemu jesteś w stanie użyć specjalnego masła. Jeśli się zdarzy, że nie będziesz zadowolony z wyników zawsze możesz po prostu wybrać się do jakiejś cukierni, w której podawane są takie pyszności. Jak będziesz w Warszawie, z pewnością znajdziesz wspaniałą cukiernię na Mokotowie, taką jak Sweet Home na Mokotowie lub w Centrum, a we Wrocławiu poszukaj po prostu na rynku.