Meble do kuchni muszą być przede wszystkim użyteczne, gdyż z reguły kupujemy je na lata. To bardzo istotne, żeby były właściwie zaprojektowane i wytrzymałe. Zazwyczaj najwięcej uwagi podczas kupowania poświęca się frontom, ponieważ to one przede wszystkim decydują o designie. Oczywiście są to części najbardziej widoczne, ale też narażone na zużycie. Dlatego też warto się zastanowić nad wyborem materiału, z jakiego będą wykonane.

kuchnia

Autor: Alex Ansley
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie a sklepach z meblami jest szeroki wybór różnych kompletów. Można zamówić meble na wymiar żyrandole (sprawdź stronę) wybrać gotowy zestaw ze standardowej oferty salonu meblowego. Do produkcji designerskich mebli zazwyczaj stosuje się drewno, płyty MFD żyrandole (dalej) szkło hartowane. Konsumenci często kierują się wyłącznie indywidualnym poczuciem estetyki w doborze stylowych frontów. Tymczasem cechą, którą warto zwrócić uwagę jest jakość wykonania danego zestawu.

Zdecydowanie należy też sprawdzić inne części mebli, na przykład sposób montażu. Aktualnie standardowy system, który stosuje się w produkcji mebli to system cokołowy. Wybierając tego typu opcję, z pewnością będziemy zadowoleni. Wielofunkcyjne systemy cokołowe stanowią użyteczny, a jednocześnie dekoracyjny element kuchni. Dzięki wyprofilowanym osłonom i uchwytom, montaż zestawu mebli do kuchni jest bardzo prosty. Poza tym można precyzyjnie wyregulować ustawienie dolnych szafek.

kuchnia

Autor: MEGA MEBLE
Źródło: MEGA MEBLE

Szeroki wybór tego typu systemów oferuje wiele marek, dlatego zanim zakpimy właściwą opcję, należy określić swoje preferencje. Jeśli stawiamy na trwałość, lepiej kupić komplet z droższymi cokołami, które dobrze przylegają do ściany. Standardowo cokoły montuje się na profesjonalne klipy, które są wyprodukowane z plastiku lub metalu. Z reguły wraz z zakupem wybranych mebli otrzymamy już gotowy zestaw zatrzasków wraz z listwami. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup mebli na wymiar, czasami opłaca się osobno dokupić system cokołowy, gdyż producenci przeważnie oszczędzają właśnie na tych częściach mebli. Lepiej więc zorientować się w tej kwestii, zanim dokonamy finalnego wyboru.