Drzwi stanowią bardzo istotny element każdego mieszkania. W zależności od miejsca, w którym się znajdują, różnicuje się ich funkcja, a co za tym idzie wygląd i materiał, z którego są wykonane. Drzwi zewnętrzne, prowadzące do wnętrza domu, powinny być bardziej wytrzymałe od pozostałych. Niezwykle ważną funkcję spełniają tu zamki oraz różnorodne zabezpieczenia przed kradzieżą. Z tej przyczyny takie są zbudowane z grubych, wytrzymałych tworzyw.

drzwi Invado

Drzwi wewnętrzne natomiast najczęściej nie muszą być aż tak zabezpieczone. Producenci dążą do tego, by ich produkty gwarantowały bezpieczeństwo mieszkańcom przy jednoczesnym spełnianiu wymogów estetycznych. Kolejnym rodzajem są drzwi używane nie w miejscach zamieszkania, a w budynkach użyteczności publicznej. Drzwi pasujące do wystawy sklepowej czy innego punktu usługowego muszą automatycznie spełniać zupełnie odmienne wymogi. Widać to bardzo wyraźnie na przykładzie takich punktów jak banki czy kantory, gdzie zagrożenie włamaniem jest zwiększone. W takich punktach każda część budynku musi mieć dużą liczbę środków zabezpieczających.

Przygotowania do montażuMontaż drzwi nie zawsze jest procesem skomplikowanym. Poziom trudności uzależniony jest głównie od umiejscowienia, a co się z tym wiąże – od modelu produktu. Występuje bowiem kilka typów drzwi, a także szeroka gama tworzyw, z których są zrobione. Mogą być to takie tworzywa jak drewno, a stosuje się różne jego odmianyużywa się wielu gatunków, tworzywa sztuczne oraz stopy metali. Ważne jest uprzednie ustalenie, w którą stronę drzwi mają się otwierać. Do montażu drzwi można zatrudnić specjalistę lub wynająć firmę. Można także dokonać tego samodzielnie. W tej drugiej sytuacji trzeba zebrać potrzebne środki i przyrządy, do których zalicza się listwy wykończeniowe marki Invado, jak również zdobyć wiadomości na ten temat.

Drzwi D’artagnan Solei

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

MontażGłównym elementem są ościeżnice.

Chcemy pokazać Ci kolejny artykuł na analogiczny temat. Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu. Wejdź w link – w nim oczekuje na Ciebie ciekawe zagadnienie (http://dobroplast.pl/rolety-zewnetrzne/).

To właśnie ościeżnica (www.invado.pl/produkty/oscieznice) jest częścią, którą się montuje. Najpierw łączy się ze sobą jej elementy. Po wstawieniu ościeżnicy (np. takiej): we wcześniej zrobionym otworze, przytwierdza się ją przy użyciu kotw. Należy pamiętać o częściach, których zadaniem jest tłumić niepożądane dźwięki. W następnej kolejności uszczelnia się przy użyciu specjalnej pianki. Oddzielnym procesem jest mocowanie zawiasów. Ważnym elementem są także listwy przypodłogowe drewniane lub z innych materiałów.