Drzwi są bardzo ważnym elementem domu. Pozwalają na wejście do środka, a poza tym gwarantują niezbędne zabezpieczenie mieszkania. Zależnie od rodzaju zabudowy wybiera się rozmaite rodzaje drzwi. Odmiennie będą się prezentować przykładowo drzwi zewnętrzne pojedynczego domku, a odmiennie drzwi do mieszkania na blokowisku.

Jasne jest, że w tym drugim przypadku zabezpieczenia nie muszą być tak liczne i innowacyjne jak w pojedynczym domu. Charakterystycznym rodzajem są drzwi antywłamaniowe. Nowoczesne drzwi antywłamaniowe wyposażone są w komplet nowoczesnych elementów zabezpieczających. Istotne jest także, że drzwi antywłamaniowe tworzone są z najbardziej trwałych materiałów, a ich zamki są trudne do pokonania przez osoby niepożądane. Drzwi (drzwi świdnica) mogą być również z rozmaitych materiałów, a każde z tworzyw ma inne cechy i potrzebuje odmiennego typu konserwacji i pielęgnacji. Zobacz ciekawe przykłady: drzwi wewnętrzne do domu.

drzwi goodlock

Autor: OKNOPLAST-Kraków
Źródło: OKNOPLAST-Kraków

Drzwi wewnętrzne i wejścioweZasadniczy podział drzwi przebiega pomiędzy drzwiami wejściowymi a wewnętrznymi. Drzwi zewnętrzne wychodzą na zewnątrz, więc muszą być generalnie bardziej wytrzymałe. Drzwi tego rodzaju powinny być produkowane z materiałów, które lepiej znoszą warunki zewnętrzne. Ma to duże znaczenie w przypadku drzwi, które wychodzą od razu na dwór. Drzwi wewnętrzne z kolei nie wymagają zaawansowanych zabezpieczeń. Jeśli chodzi o nie, w czasie kupna zwraca się większą uwagę na wygląd i to, czy są dopasowane do innych elementów wnętrza. Drzwi wewnętrzne także dzielą się na parę rodzajów. Charakterystyczne są przykładowo drzwi do łazienki czy kuchni, które zazwyczaj wyposażone są w szybę i w otwory wentylacyjne.

Tworzywo wykonania

drzwi wewnętrzne

Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA

Drzwi do domów są wyrabiane z różnorodnych tworzyw. Z pewnością najbardziej tradycyjnym tworzywem jest drewno. Drzwi z drewna zazwyczaj prezentują się niezwykle korzystnie. Drewno (podłoga drewniana cena) ma tę cechę, że dopasowuje się do rozmaitych aranżacji pomieszczeń. Potrzebuje jednak odpowiedniego traktowania. Drzwi takie powinno się regularnie impregnować odpowiednim środkiem. Nie powinno się również dopuścić do tego, by w sezonie zimowym były zasypane śniegiem. Oprócz tego należy stale kontrolować, czy na powierzchni drewna nie wystąpiły skazy lub pęknięcia. Drzwi z innych materiałów, takich jak na przykład włókno szklane, są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu, ale często nie tak efektowne i uniwersalne. Sprawdź sam: zobacz.

Źródło: