O ich nieocenionych możliwościach medycyna naturalna wiedziała od dawien dawna. Dziś wykazały to badania naukowe i nastał czas na kuracje olejami. Dobrze jest je stosować, albowiem pozwalają nam nie tylko zachować zdrowie, ale również je odzyskać.

olej

Autor: StateofIsrael
Źródło: http://www.flickr.com
Za najzdrowszy ze wszystkich olejów uważany jest olej lniany, który w swym składzie posiada ogromną ilość dobroczynnych kwasów omega-3. Stanowią one 50 proc.

Czy nie myślisz, że dane na przedstawiany temat mógłbyś znaleźć też na innym serwisie? Naturalnie, że tak – wejdź tutaj, a zobaczysz tam proponowany wpis.

jego składu (ale tylko wtedy, jeśli mamy do czynienia z produktem nieoczyszczonym). Olej lniany usprawnia pracę wszystkich układów organizmu. Skutecznie przeciwdziała miażdżycy, zawałowi serca i chorobie nadciśnieniowej, obniża cholesterol, normalizuje ciśnienie, działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Zapobiega depresji, chorobie Alzheimera oraz zmniejsza ryzyko raka.Pionierką badań nad olejem lnianym, a w szczególności zawartymi w nim kwasami tłuszczowymi omega3, była dr Joanna Budwig. Ta niemiecka chemik, fizyk, aptekarka i autorka wielu książek, (aż siedmiokrotnie nominowana do Nagrody Nobla), opracowała specjalną dietę, w której coraz większe grona widzą wielką szansę na lepsze samopoczucie – sprawdź ofertę sklepu ZdrowyStragan.

Tłuszcze roślinne to samo zdrowie. Nie tylko nie tuczą, ale i wspomagają walkę z otyłością. Warto wiedzieć, które są warte uwagi i wprowadzić je do swego menu.Dr Budwig opracowała słynną pastę, której składnikami jest połączony olej lniany z białym serem tudzież twarożkiem. Poza tym, że podobno działa przeciwnowotworowo, to zaskakuje smakiem! Warunek? Świeży olej lniany i mikser. Należy pamiętać by z tych dwóch składników stworzyć jednolitą pastę, gdyż tylko przyjmowane razem dają tak spektakularne efekty. Tak przygotowana porcja nabiału stanowi nie tylko smaczny posiłek, ale jest naturalnym lekiem i zapewnia ochronę organizmu. Olej lniany przyczynia się do poprawy zdrowia w przypadku takich chorób jak np.

To fakt, że dziś posiadamy dostęp do wielu informacji, zatem jeżeli ta problematyka Cię zainteresowała oraz pragniesz zdobyć zbliżone wiadomości na podnoszony temat, to sięgnij po źródło (www.ginekolog-tuchola.pl/badania-ultrasonograficzne-sutkow/) tu.

arytmia, astma oskrzelowa czy cukrzyca.Lato sprzyja odchudzaniu i ładowaniu akumulatorów. Może warto to wziąć pod uwagę? Drastyczne diety mogą nas szybko zrazić i wzbudzić uczucie zdenerwowania, dlatego postawmy na sałatki. Są bogate w witaminy i minerały, a jednocześnie niskokaloryczne i smaczne. Koniecznie z dodatkiem oleju lnianego, który ma pyszny orzechowy posmak i wspaniale komponuje się z wieloma składnikami sałatek.

Zobacz także inne zdrowe oleje – .