Od kiedy stała się domowym centrum dowodzenia, w kuchni musi znaleźć się miejsce, także na popołudniową herbatę, odrabianie lekcji, pracę, plotki i rodzinne dyskusje.
Możemy tu nie tylko przygotowywać posiłki, ale i odpoczywać. Nawet jeżeli nie jest przytulna w starym stylu, a chłodna jak laboratorium. Albowiem w kuchni sterylność i perfekcja nie są najważniejsze! Dom wygląda zupełnie inaczej, gdy nie kojarzy się ona tylko z obowiązkami i wydawaniem posiłków.

kuchnia

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Designerzy sprytnie poradzili sobie nawet z telewizorem, ponieważ dotychczas między garnkami nie było na niego miejsca. Fantastycznym projektem okazał się odpowiedni panel pod sprzęt rtv, który stylistyką możemy dopasować do mebli. Co więcej! Firmy zrobiły kolejny krok do przodu, produkując witryny na książki. Tym sposobem kuchnia harmonijnie „przechodzi” w salon.

To w kuchni na ogół koncentruje się dobra energia, życzliwość, zapach potraw i miła atmosfera. Ale kuchnia to także meble, które w głównej mierze nadają jej charakteru. Na które zatem się zdecydować?
Kuchnia tradycyjna lub utrzymana w sielskim stylu to klimat ciepły i przytulny. Dominują w niej drewniane szafki, jako materiał naturalny a także przedmioty, które mają swoją historię oraz są związane z rodziną. W takiej oazie spokoju nawet czas wolniej umyka i na pewno poświęcimy chwilę na spróbowanie rarytasów pani domu (czytaj tu na

kuchnia

Autor: Mebel RUST
Źródło: Mebel RUST

Jeżeli jednak preferujemy kuchnie bardziej nowoczesne rozwiązania, czujemy się osaczeni ilością bibelotów i dodatków, wybierzmy meble w jak najprostszej formie. Kuchnia w owym stylu sprawia wrażenie większej więc jest to dobre rozwiązanie dla mniejszych wnętrz.

Największą zaletą mebli dla nas zaprojektowanych, jest zabudowanie sprzętów gabarytowych (np. lodówek) i przyrządów stosowanych w domu.

Ciekawi Cię zamieszczony w tym serwisie artykuł? Kliknij zatem dodatkowo ten link i przeczytaj więcej info stylowe meble do przedpokoju na opisywany problem!

Takich możliwości nie zapewnią nam gotowe zestawy mebli. Nie zapominajmy jednak, iż inwestycja w kuchnię na wymiar jest sporym wydatkiem, toteż pośpiech nie będzie dobrym doradcą.