Dietetycy już od dawien dawna przekonują, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem podczas dnia. Ma dawać wielką siłę, gwarantować sprawność umysłu i tę fizyczną oraz wspomóc właściwy rozwój naszych szkrabów i nastolatków.

Sporządzanie zdrowego posiłku wymaga oczywiście pewnej erudycji, ale tę z powodzeniem można zdobyć czytając pozycje książkowe (nawet te kulinarne) lub czytając niedokładnie właściwe artykuły w internecie lub w prasie. Z drugiej strony nie trzeba być jednak fachowcem w zakresie dietetyki, aby postawić na stole posiłek równie pożywny, jak i pysznie wyglądający. Coraz częściej stosuje się olej kokosowy, który perfekcyjnie nadaje się do smażenia i pieczenia np. naleśników, a nawet jajecznicy na śniadanie. Warto dowiedzieć się więcej: o czym warto wiedzieć.

śniadanie

Autor: ZT Bielmar
Źródło: ZT Bielmar

Przepis na zdrowe śniadanie będzie zależeć między innymi od: pory roku, stanu zdrowia członków rodziny, grubości portmonetki, dostępności produktów na rynku bądź urodzaju w przydomowym ogródku. Niezwykle ważne jest, aby sporządzając menu nie zapominać o jego ciągłym ożywianiu. Po pierwsze jednostajność nie należy do repertuaru zdrowych przyzwyczajeń, a po drugie, nie każdy będzie zauroczony podanym trzeci raz z rzędu serkiem wiejskim z rzodkiewką i szczypiorkiem.

W praktyce przepis na zdrowe śniadanie sprowadza się do wyliczenia produktów, które mają wejść w skład posiłku lub podania listy tych niemile widzianych. Warto zainwestować w bardzo dobry gatunkowo nabiał. Węglowodany w nim zawarte spowodują, że nie zabraknie nam wigoru w czasie wykonywania codziennych, nawet najmniej zajmujących, czynności.

Dane, które zawiera praktyczna witryna (http://medimix.pl/pl/c/Srodki-czystosci/272), są jak najbardziej potrzebne, jeżeli ciekawi Cię opisywany wątek – kliknij zatem tutaj!

Z jaj zrobimy apetyczną, posilną jajecznicę, a żółciutki serek będzie fantastycznym dodatkiem do kanapek (zobacz proste przepisy na zdrowe śniadanie). Nie możemy także zapominać o cukrach, już od podstawówki uczą nas, że cukier szkodzi zdrowiu i jest niebezpieczny. Co jednak zrobić w sytuacji kiedy nie możemy żyć bez cukru? Jest łatwe rozwiązanie, istnieje bardzo dużo zamienników, które w smaku są takie same jednak skład jest całkowicie różny. Sprawdź: kliknij i wybierz .

Zwyczajowo zakupujemy białe pieczywo, tymczasem o wiele zdrowsze jest to ciemne. W dobrych piekarniach wybór jest wielki, od tych całkiem niepozornych chlebów, po apetycznie wyglądające bułeczki z ziarnami. A obok pieczywa zawsze można zjeść zupę mleczną lub płatki zbożowe o smaku czekolady.

śniadanie

Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu mieszkańców domu jeszcze dobrze nie otworzy powiek, a już pomyśli o pachnącej, świeżo parzonej kawie. Tymczasem wybór tych o wiele zdrowszych płynów jest tak duży, że nawet tradycyjna herbata powoli trąci szlafrokiem. Ustępuje miejsca sokom pomarańczowym, mleku, kakao, kawie ze zbóż. Tym samym przepis na zdrowe śniadanie poszerza się o nowy wybór produktów.

W gorączce porannych przygotowań nie wolno zapominać, że czas na jedzenie śniadania jest święty.

Odpowiada Ci taki artykuł? To ekstra, sprawdź stronę kosmetyki firmy svr pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na podobny temat.

To posiłek, którego nie je się w pośpiechu, na stojąco, jak zapiekanki zakupione w budce z fast foodami. Nawet jeśli nie mamy czasu na przygotowanie to lepiej kupić wcześniej gotowe danie np. , ale za to zjeść w spokoju i bez pośpiechu. Przepis na zdrowe śniadanie musi również uwzględniać przynajmniej półgodzinną pauzę w rannej krzątaninie.