Czasy gdy jedynym zadaniem kuchni było przygotowanie i wydanie posiłków na szczęście mamy już za sobą. Nastały czasy w których kuchnia to miejsce spotkań domowników, a także wygoda, ergonomia i design. Ale czy istnieje ewentualność aby w kuchni w tym samym czasie zapanował ład i porządek wraz z estetycznym wyglądem? Przyrząd do obierania warzyw, sprzęt do drylowania wiśni czy maszynka do mięsa niekoniecznie muszą stanowić największą ozdobę naszej kuchni. Rozwiązaniem tych wątpliwości są szafki kuchenne.

Kuchnia w odcieniach bieli

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki nim to co warte wyeksponowania – wyeksponujmy, a przedmioty mniej gustowne umieśćmy w szafkach.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, to bez ociągania przeczytaj także to uzupełniające info (http://www.sklep.doko.pl/pl/p/Modul-fotowoltaiczny-360W-HALF-CUT-czarna-rama-bialy-backsheet-LR4-60HPH-LONGI-SOLAR/32000). Po prostu kliknij tu a z pewnością się nie zawiedziesz.

Wszak eleganckie kieliszki bądź piękna zastawa z porcelany znajdujące się za szybą górnych szafek kuchennych są tak samo dekoracyjne jak bukiet kwiatów stojący na komodzie. Szafki wiszące kuchenne są także bardzo praktycznym rozwiązaniem. Bez zbędnej gimnastyki mamy najpotrzebniejsze przedmioty w zasięgu wzroku i dłoni. Jeśli okaże się, że górna półka w szafkach wiszących, jest dla nas na zbyt dużej wysokości, producenci oferują nam windy – to jeden z bardziej innowacyjnych pomysłów w ostatnich latach.

Szafki górne robione na wymiar mają zazwyczaj rozmiar 72 cm lub 92 cm wysokości. Musimy tylko zdecydować czy chcemy szafki otwierane z góry czy standardowe. Te pierwsze – klapowe są dobrym rozwiązaniem jeśli chcemy zastosować niskie szafki wiszące. Na ogół przód szafki klapowej nie ma więcej niż 45 cm wysokości. powód związany jest z trudnością zamykania takiej szafki. Za to najpowszechniejszy sposób otwierania szafek górnych pozwala na pionowe lub poziome montowanie uchwytów co daje możliwość dopasowania się do przyzwyczajeń domowników. W owym systemie otwierania, otwierając drzwiczki możemy całe jej wnętrze co jest bardzo pomocne.

Z szafkami dolnymi zwykle nie ma żadnych kłopotów, gdyż przeważnie są zabudowane i fundamentalnym ich zamierzeniem jest przechowywanie.
Alternatywą dla górnych szafek są także półki tudzież… okno – to najprzyjemniejszy z zamienników. Każdy musi jednak sam zdecydować, która z opcji będzie dla niego najbardziej odpowiednia.
A wówczas? Nic, tylko przyrządzać smakołyki, a że to prawdziwy festiwal zmysłów – smaku, zapachu i dotyku, zawsze warto się z kimś tymi doznaniami podzielić.