Nieodłączną częścią wyposażenia praktycznie każdej kuchni są zlewozmywaki. Nawet jeśli ktoś ma w domu jakiś model zmywarki, to bez nawet małego zlewozmywaka ciężko się obejść. Wytwórcy oferują niezwykle duży wybór zlewów, różniących się między sobą ilością komór, ociekaczem a przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały zrobione. Jeszcze do niedawna najbardziej popularne były zlewozmywaki wykonane ze stali, lecz obecnie coraz częściej klienci wybierają modele wykonane z innego materiału.

mycie naczyń w zlewozmywaku

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładowo Zlewozmywak Deante Solo ZHS 0503 to tradycyjna konstrukcja ze stali na dwie komory i nie mająca ociekacza. Posiada on jedną obszerną komorę na większą ilość naczyń i drugą mniejszą, przeznaczoną przykładowo na na sztućce albo szklanki. Brakuje mu ociekacza, lecz część klientów nie będzie do potrzebować, a dzięki eleganckiemu wzornictwu jest dość popularny.

W ostatnich latach wiele zlewozmywaków (jeśli chcesz wiedzieć zerknij tu) robionych jest z materiału zwanego Tectonite.

Myślisz, że ten materiał jest warty zainteresowania? Jeżeli tak, to niewątpliwie zainteresuje Cię także ta rekomendowana oferta (https://alena-firany.pl/firany-z-gipiura.html), ponieważ odnosi się do pokrewnej problematyki.

Porównując go ze stalowymi zlewy wykonane z tego materiału są lekkie, wytrzymałe i poza tym odporne na zarysowania i większość środków chemicznych. W procesie projektowania takim zlewozmywakom można nadać dowolne kształty, tak więc projektanci zajmujący się wzornictwem będą tu mieć ogromne pole do działania. Przykładowo Zlewozmywak Franke Sirius SID 611-78 ma zwyczajny prostokątny kształt, z dużą pojedynczą komorą i ociekaczem. Ciemny kolor bardzo dobrze nadaje się do eleganckich, stylowych kuchni, a głęboka komora zapewnia dużą wygodę i funkcjonalność. Stylistycznie podobny, lecz nieco dłuższy jest Zlewozmywak Franke Sirius SID 651 onyks 114.0181.979. W porównaniu z wcześniej opisywanym zlewozmywakiem (więcej: rewelacyjny produkt w ofercie) ma on drugą, niewielką komorę, która bardzo może się przydać w domach z większą liczbą mieszkańców. Oba wcześniej opisywane zlewy zamontować można w każdą stronę, dzięki temu można je odpowiednio dopasować do projektu kuchni.

Kolejnym często używanym surowcem podczas produkcji zlewów stał się Tegranit, i z niego jest na przykład wykonany Zlewozmywak Teka Kea 60 B-TG antracyt 88795.

To ważne omówienie (https://www.damnet.pl/33-hokery) odnosi się do prezentowanej tutaj tematyki, zatem jeśli jest ona warta Twojej uwagi, to kliknij ten link.

Materiał ten również cechuje wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki chemiczne, jednak on jest nieco cięższy od Tectonite.