Specjaliści radzą jak prawidłowo się odżywiać

Polacy co raz częściej zapadają na choroby. Dopadają nas różne przypadłości. Skarżymy się prawie na wszystko. Gdy nasze ciało przesyła nam pierwsze sygnały, że coś jest nie w porządku, bagatelizujemy to lub łykamy kolorowe pastylki, które, jeśli dawać wiarę tym przeróżnym reklamom w telewizji, są w stanie nas postawić na nogi. Dopiero, kiedy sprawa jest wyjątkowo beznadziejna, udajemy się do lekarza. A wtedy często się dowiadujemy, że jest już za późno.

Musimy brać drogie specyfiki i tracić czas na następne wizyty u specjalisty.

Zdrowe jedzenie

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Mało ktowie, że można się skutecznie leczyć odpowiednią dietą np.

Nie zwlekaj! Jeśli zainteresowały Cię umieszczone tutaj wiadomości, to czytaj artykuł, który znajduje się w tym linku. W nim znajdziesz dużo detali.

jeśli chorujemy na alergię pokarmową, możemy mieć przygotowaną specjalną dietę przez specjalistę, która uchroni nas przed spożywaniem niebezpiecznych dla nas pokarmów – . Nie bez znaczenia ktoś kiedyś powiedział, że jesteśmy tym, co spożywamy. Jest to wielka prawda. Podpisują się pod tym także specjaliści. I namawiają nas do świadomego odżywiania się. W dzisiejszym zakręconym świecie największym błędem są nieregularne posiłki. Jemy cokolwiek i gdziekolwiek, w biegu. Nie myślimy o tym, czy dana potrawa jest dla nas odpowiednia, chcemy jedynie jak najszybciej zabić burczenie w brzuchu. Stąd bierze się nadwaga czy wrzody żołądka. Nałogowo pijemy kawę, która dla wielu z nas jest pierwszym posiłkiem. Jedna kawa (zobacz również kawiarnia lajkonik) dziennie nikomu tak naprawdę nie zaszkodziła, lecz w większych ilościach stanowi duże zagrożenie. Następnym wielkim grzechem są posiłki spożywane poza domem.

Sushi

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com

Nie pamiętamy już, co to domowe obiadki. Nie jadamy już zup, które świetnie oczyszczają nasze jelita i zapewniają mnóstwo potrzebnych składników. Nie pijemy wody i nadużywamy napojów słodkich.Sezon wiosenny to idealny moment, by zmienić nasze złe nawyki żywieniowe. Wybierajmy sezonowe warzywa i dołączajmy je do codziennego jadłospisu. Ciekawe informacje: polecany specjalista. Każde warzywo jest w stanie nam pomóc. Kalafior, brokuły, szpinak czy papryka to nasi sprzymierzeńcy. Tak naprawdę każde warzywo jest zdrowe i możemy je spożywać w każdych ilościach.

Owoce również są mile widziane, ale z nimi należy uważać na cukier. Dobrze byłoby znaleźć dojście do fermy, która oferuje chów ekologiczny- w ten sposób mamy pewność, że jaja nie zaszkodzą nam. Jeżeli do odpowiedniej diety dołączymy aktywność na świeżym powietrzu, to można cieszyć się dobrym zdrowiem przez wiele lat.
Źródło: