Rozmaite sposoby jedzenia podwieczorku

Rozmaite sposoby jedzenia podwieczorku
W tradycji polskiej silnie zakorzeniony jest zwyczaj spożywania trzech dań w ciągu dnia. Najbardziej obfitym i kalorycznym z nich jest zazwyczaj obiad. Stosunkowo nierzadko także spożywa się inne posiłki w formie drugiego śniadania lub podwieczorku. Ostatnim daniem przed snem jest kolacja, jadana przez różnych ludzi o zróżnicowanych porach. Generalnie zaleca się, by kolacji nie jadać o późnych porach, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na trawienie i generalnie działanie żołądka i jelit. Oprócz tego podjadanie w nocy może też w prosty sposób doprowadzić do znacznego wzrostu wagi ciała. Pomimo tego kolacja jest bardzo istotnym elementem dnia, także wówczas, gdy połączona jest z obiadem i jadana o późnej porze. Wygląd kolacji zależy od rozmaitych aspektów. Przykładowo w rozmaitych domach na kolację jada się odmienny typ dań.

Continue reading “Rozmaite sposoby jedzenia podwieczorku” »

Zgubienie zbędnych kilogramów – tak łatwo powiedzieć

Zgubienie zbędnych kilogramów – tak łatwo powiedzieć
Gdy temperatura rośnie to oznaka, iż pora wyrzucić kilka niepotrzebnych partii ubrań. Do komody chowamy kurtki, swetry, chowamy buty na zimę, a czapkę zimową zamieniamy na tą z daszkiem. Przez zimę jednak „przybyło” nas troszkę, tak, zasiedzenie w długotrwałe zimowe wieczory i objadanie się, brak aktywności – to niuanse, które wpływają na nowe, niepotrzebne kilogramy. następnie przybywa wiosenno-letni okres, a wielu z nas krępuje się rozebrać… Zróbmy coś z tym!

Continue reading “Zgubienie zbędnych kilogramów – tak łatwo powiedzieć” »

Wyjątkowe metody urządzania podwieczorku

Wyjątkowe metody urządzania podwieczorku
W Polsce mocno zakorzeniony jest obyczaj jedzenia trzech posiłków każdego dnia. Najbardziej obfitym i kalorycznym z nich jest zazwyczaj obiad. Raczej często również jada się inne posiłki w postaci kolejnego śniadania lub podwieczorku. Ostatnim daniem dnia jest kolacja, jadana przez różne osoby o różnych porach. Ogólnie zaleca się, by tego posiłku nie jeść o późnych porach, gdyż ma to szkodliwy wpływ na trawienie i generalnie funkcjonowanie żołądka i jelit. Oprócz tego nocne podjadanie może też w prosty sposób doprowadzić do gwałtownego wzrostu wagi ciała. Pomimo tego kolacja jest ogromnie ważnym elementem dnia, także wówczas, gdy połączona jest z obiadem i jadana wieczorem. Wygląd tego posiłku zależy od różnych czynników. Na przykład w rozmaitych domach na kolację podaje się odmienny rodzaj dań.

Continue reading “Wyjątkowe metody urządzania podwieczorku” »