Podpowiadamy jak utrzymać długo świeże jedzenie

Na pewno niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, jak mnóstwo pożywienia marnujemy w ciągu roku. Są to naprawdę potężne ilości. Niestety, nie kontrolujemy swoich zakupów i bardzo często wynosimy ze sklepu zbyt dużo produktów spożywczych, które potem musimy wyrzucać, gdyż nie są już przydatne do jedzenia.

Kuchnia w stylu włoskim

Autor: Gawin

Zazwyczaj zostają nam również resztki z obiadu, które źle przechowujemy. Jeśli nie posiadamy w mieszkaniu zwierzaka, które doje pozostałe resztki po posiłku, wszystko ląduje do śmieci. Jeśli obliczymy, ile w ten sposób ucieka nam pieniędzy, to z pewnością zrobiłaby się z tego pokaźna suma. Co w takim razie robić, by nie dopuszczać do tego typu sytuacji?

Po pierwsze, powinniśmy we właściwy sposób przechowywać żywność w naszej chłodziarce. Jeżeli dobrze ochronimy pożywienie, nie będzie się ono tak szybko psuło. Możemy więc wykorzystać niezwykle popularne woreczki próżniowe (np. takie jak te), które zapewniają świeżość.

Nie ociągaj się — zweryfikuj jakie interesujące treści posiada nasza autorska witryna. Jej temat na pewno bardzo Cię zaciekawi.

Czasami też wykorzystujemy w tym celu torebki strunowe .

Oprócz tego, powinniśmy robić zakupy z głową. Dobrze jest przed pójściem do sklepu sporządzić szczegółową listę produktów, które są nam niezbędne. Następnie powinniśmy się tego spisu trzymać i nie sięgać po dodatkowe rzeczy. Jeśli zaczniemy lepiej planować sobie posiłki każdego dnia, to uchronimy się przed kupowaniem zbędnego pożywienia.

Bardzo skutecznym sposobem są większe zakupy, w czasie których nabędziemy te towary, które posiadają długi termin ważności i możemy bez kłopotu przechowywać. Wówczas nie będziemy musieli biegać do marketem za każdym razem, kiedy będzie nam potrzebna mąka albo mleko. Każde takie odwiedziny w sklepie to niebezpieczeństwo, że zakupimy coś jeszcze.

Należy także wiedzieć, że nie należy chodzić do sklepu, gdy jesteśmy głodni. Wówczas nie kontrolujemy swoich zakupów i w koszyku lądują różne smakołyki oraz o wiele więcej jedzenia niż potrzebujemy.

Jeśli tylko dobrze podejdziemy do tego tematu i zaczniemy kontrolować zawartość naszej lodówki, niezwykle szybko zorientujemy się, że oszczędzamy wyjątkowo dużo pieniędzy. A jeżeli już przyrządzimy za dużą porcję zupy, lepiej zaprosić na obiad przyjaciół, niż później wyrzucić.