Kiedy jedzenie chleba jest zdrowe?

Kiedy jedzenie chleba jest zdrowe?
Panuje ogólna opinia, iż spożywanie chleba nie do końca jest zdrowe. Szczególnie jeśli odchudzamy się, musimy pożegnać się z tego typu smakołykami. Czy rzeczywiście jednak chleb tak negatywnie wpływa na naszą figurę? Czy istnieją rodzaje chleba, które pomimo tego powinniśmy regularnie jeść?
Przeciętny Polak spożywa duże ilości chleba, chociaż wynika z danych każdego roku ta tendencja spada.

Continue reading “Kiedy jedzenie chleba jest zdrowe?” »

Odpowiednie zaplecze kluczem do sukcesu restauracji

Odpowiednie zaplecze kluczem do sukcesu restauracji
Na działanie lokali gastronomicznych składa się szereg czynników. Niejeden powiedział, że: „sukces ma wielu ojców” – zgodnie z tym hasłem nie od razu McDonalda, KFC czy innego giganta zbudowano. Zanim te firmy stały się wielkimi korporacjami włożyły w to ogromną sumę pieniędzy. Ich powodzenie na rynku to wynik szeregu istotnych decyzji.

Continue reading “Odpowiednie zaplecze kluczem do sukcesu restauracji” »

Sprawdzone jedzenia dla wszystkich

Sprawdzone jedzenia dla wszystkich
Korzystna i zróżnicowana dieta jest elementem, jakiego należy bez wątpienia przestrzegać. Jest to bowiem jeden z aspektów, które umożliwiają długie życie w dobrej kondycji. Podstawę zdrowego życia stanowi właśnie odpowiednie odżywianie się, a także regularna aktywność fizyczna i odpowiednia ilość sny każdego dnia. Nawyki żywieniowe wielu ludzi obecnie są bardzo niewłaściwe.

Continue reading “Sprawdzone jedzenia dla wszystkich” »

Kartę dań poproszę

Kartę dań poproszę
Lokal gastronomiczny to nie tylko budynek, dania i obsługa. To również klienci, aranżacja wnętrza i jakże istotne menu. Nie chodzi nawet o sam zestaw dań serwowanych przez kucharza, chodzi tu bardziej o formę samego menu. Porządna restauracja ma profesjonalną karta menu restauracji. Karta menu musi być czysta i przejrzysta. To dwie najważniejsze cechy. Jeżeli nawet jest to zafoliowana kartka, to musimy sprawdzić, czy folia nigdzie się nie odkleja.

Continue reading “Kartę dań poproszę” »