Kiepskie przygotowanie potraw na długie lata może zrazić do zdrowego odżywiania

Kiepskie przygotowanie potraw na długie lata może zrazić do zdrowego odżywiania
Kiepskie przyrządzanie na długi czas zniechęciło konsumentów do szpinaku. Na szczęście dziś chętnie korzystamy ze przepisów włoskich i francuskich, przez co to obfite w składniki odżywcze warzywo smakuje naprawdę świetnie. Listki tej roślinki mają właściwości antynowotworowe i chronią przed miażdżycą. Atrybuty medyczne szpinaku to zasługa beta-karotenu, witaminy C oraz luteiny – znanych przeciwutleniaczy. Poza tym szpinak obfity jest w potas, żelazo i kwas foliowy.

Continue reading “Kiepskie przygotowanie potraw na długie lata może zrazić do zdrowego odżywiania” »

Pieczenie boczku – wypróbowane metody

Pieczenie boczku – wypróbowane metody
Dla wielu naszych rodaków niezwykle duże znaczenie ma robienie rozmaitych potraw we własnym zakresie. Można mieć wówczas całkowitą pewność, że użyte do wykonywania potraw składniki są doskonałej jakości oraz, że pochodzą one ze sprawdzonego źródła. Patrząc na to, jak upiec boczek, wskazane jest przygotować z pewnym wyprzedzeniem wszystkie składniki. Określona w naszej opinii gramatura surowego boczku, z czego pragniemy zrobić naszą pieczeń, określi ilość dodanej wody, oleju oraz przypraw.

Continue reading “Pieczenie boczku – wypróbowane metody” »

Powinniśmy wiedzieć co robić, gdy coś niedobrego rozpoczyna się dziać z naszymi kolanami

Powinniśmy wiedzieć co robić, gdy coś niedobrego rozpoczyna się dziać z naszymi kolanami
Zazwyczaj nie przykładamy zbyt sporej uwagi do swojego zdrowia, jeżeli nic nam nie dolega, dlatego wielu ludzi jest zaskoczonych, kiedy pojawiają się problemy ze stawami oraz dowiadują się, iż ścierają się one z biegiem lat. Przeważnie zużywaniu ulega chrząstka stawowa, co doprowadzić ma szansę do bólu podczas chodzenia, do zmniejszenia sprawności ruchowych, a czasami nawet i do stałego kalectwa.

Continue reading “Powinniśmy wiedzieć co robić, gdy coś niedobrego rozpoczyna się dziać z naszymi kolanami” »

6 technik na walkę z apetytem :)

6 technik na walkę z apetytem :)
Co świetne, dużo osób przekonuje się także do zdrowego trybu życia oraz faktu, że zdrowe jedzenie absolutnie nie musi być niesmaczne. Na wyjątkową uwagę zasługuje przede wszystkim ruch Slow Food – np. pizzy lub hamburgerów, który promuje wybieranie wyłącznie naturalnych składników potraw. Najlepiej tworzyć posiłki z tego, co można nabyć na lokalnym bazarku. Dużo osób zaczyna jeść produkty lokalne i sezonowe, dzięki czemu bez wątpliwości polepszają stan swojego organizmu.

Continue reading “6 technik na walkę z apetytem :)” »